Dekorujemy domowe bibeloty.

by

ozdobne_pudelko_na_herbateTechnika zdobienia decoupage jest ostatnimi czasy niezwykle popularna. Coraz więcej osób zajmuje się nią hobbystycznie i chwali się swoimi dekoracjami na popularnych forach. Niektórzy osiągnęli w tej dziedzinie prawdziwe mistrzostwo i zajmują się nią regularnie, pokazując wyroby najlepszej jakości, hand made i zrobione z największą dbałością o każdy szczegół.

Popularny “dekupaż” posiada zaskakująco długą historię. To metoda zdobienia, która umożliwia przemianę zwyczajnych przedmiotów  w bardzo delikatne i gustowne drobiazgi. W ostatnim czasie stało się to bardzo powszechnym zainteresowaniem. Mnóstwo zainteresowanych decyduje się na własnoręczne wytwarzania wyjątkowych ozdób.

Technika ta to naklejanie dekoracji wyciętych z papieru na różnego rodzaju puzderka, pozytywki i inne płaskie przedmioty. Aby to zrobić wykorzystuje się i dedykowany do tego papier, jak i nawet zwykłe serwetki. Zwiewne wzorki nakłada się niezwykle cienkimi warstwami, a całość zabezpiecza się lakierem, by nie powstały nieestetyczne pęcherzyki powietrza, a obrazek się utrzymał. Dzięki temu możemy odnowić niemal każdą rzecz o nieporowatej powierzchni. Odpowiednio zabezpieczony dekupaż będzie trwały przez całe lata.

Wiele prac wykonanych techniką decoupage prezentuje niezwykle interesujący blog Decorinspire. Jego autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia owoce własnej twórczości hande made. Zachęcając czytelników i inspirując do podjęcia własnej, twórczej działalności. Na jej blogu znaleźć można mnóstwo ozdób, wśród jakich znajdziesz zarówno coś do upiększenia twojego mieszkania – np. liczne ozdoby, które wprawią cię w bożonarodzeniowy nastrój. Ponadto ciekawe wzory do tworzenia opakowań i koszyczków na różne okoliczności.  Autorka pokaże ci krok po kroku , jak samodzielnie wykonać ozdobne pudełka na herbatę, które z dumą można postawić na stole w trakcie wizyty rodziny czy znajomych – http://decorinspire.pl/ozdobne-pudelko-na-herbate. Odwiedź koniecznie tą stronę. Zainspiruj się. Następnie trochę praktyki i cierpliwości i Ty również możesz stać się mistrzem zdobienia bibelotów.

No Responses

Comments are closed.